Naturalne olejki eteryczne firmy ETJA

Naturalne olejki eteryczne firmy ETJA - Wyprobowane.pl Naturalne olejki eteryczne firmy ETJA - Wyprobowane.pl © Dariusz Mazurek

Niedawno otrzymałam przesyłkę z firmy ETJA. Firma rozpoczęła działalność w 1989 roku i jest firmą polską. W ich ofercie znajduje się szeroka gama olejków eterycznych, naturalnych olejów nośnikowych oraz kompozycji zapachowych.

Znalazłam w niej między innymi:
Naturalny Olejek Eteryczny cytrynowy o pojemności 10 ml
Naturalny Olejek Eteryczny Eukaliptusowy o pojemności 10 ml

Naturalne olejki eteryczne stosowane są przy różnych dolegliwościach i tak:

Cytrynowy:

nadpobudliwość, bezsenność, zdenerwowanie, przepracowanie, brak koncentracji, stres, nadmierna potliwość, nieprzyjemny zapach skóry, lęki, stany depresyjne.

Olejek ten w swoim składzie posiada: olejek eteryczny cytrynowy (INCI: Citrus Limonum Oil)
Zawiera: limonene, citral, linalool.
Związki chemiczne naturalnego pochodzenia.

Naturalny olejek eteryczny eukaliptusowy ETJA - Wyprobowane.pl
Naturalny olejek eteryczny eukaliptusowy ETJA - Wyprobowane.pl
Eukaliptusowy:

kaszel, przeziębienie, katar, infekcje górnych dróg oddechowych, bóle głowy różnego pochodzenia, bóle reumatyczne i mięśniobóle, schorzenia skórne, trądzik, grzybica, niskie ciśnienie, ospałość, skutki ukąszenia przez owady.

Olejek ten w swoim składzie posiada: olejek eteryczny eukaliptusowy (INCI: Eucalyptus Globulus Oil)
Zawiera: limonene,linalool.
Związki chemiczne naturalnego pochodzenia.

Naturalny olejek eteryczny eukaliptusowy ETJA - Wyprobowane.pl
Naturalny olejek eteryczny eukaliptusowy ETJA - Wyprobowane.pl
Naturalne olejki eteryczne...

są skoncentrowaną esencją ekstraktów pozyskiwanych z drzew, krzewów ich liści, korzeni, nasion, owoców, kory i kwiatów roślin z różnych zakątków świata. Każdy olejek ma swój wyjątkowy skład chemiczny, jak roślina z której został sporządzony. Olejki wywierają korzystny wpływ na skórę, samopoczucie fizyczne, umysłowe i emocjonalne. Naturalne olejki eteryczne można równocześnie stosować z innymi preparatami. Należy używać tylko olejków eterycznych, których zapach najbardziej nam odpowiada.

Czym jest aromaterapia?

Jest prostą i skuteczną metodą terapii wielu dolegliwości z zastosowaniem naturalnych olejków eterycznych wprowadzanych do organizmu poprzez drogi oddechowe (wdychanie, inhalacja) lub przez skórę (masaż, kąpiel, kompresy, kosmetyki).

Aromaterapia łagodzi wiele dolegliwości, a jej głównym celem jest przywracanie równowagi ciała i umysłu oraz wspomaganie i stymulowanie własnych, naturalnych sił obronnych organizmu.

Sposoby użycia:

Masaż

3-5 kropli olejku eterycznego dodać do 12 kropel olejku nośnikowego, a następnie kulistymi ruchami dłoni masować ciało.

Kąpiel:
5-7 kropli olejku wlać do wanny wypełnionej 1/3 wody o temperaturze około 35 stopni C. Należy starannie rozprowadzić olejek po powierzchni wody. Czas kąpieli 10-15 minut.

Inhalacja:

5-7 kropli olejku dodać do naczynia z gorącą wodą i wdychać powstające opary przez 5- 10 minut. Również może być stosowany do nawilżacza powietrza i kominka aromatycznego.

Tyle fachowej wiedzy i opisu od producenta.

Opinia Wyprobowane.pl:

Chciałabym się skupić na razie na dwóch olejkach eterycznych, nie dlatego, że reszta produktów jest zła, ale dlatego, że najbardziej i najczęściej korzystała z nich moja rodzina, więc więcej coś można o nich napisać.

Mam być szczera aromaterapię zaczęłam stosować od niedawna. Oba olejki stosuję w kominku, próbowałam też podczas kąpieli. Zapachy unoszą się po całym pomieszczeniu. Rzeczywiście aromaty są mocne, intensywne, więc muszą być rozcieńczone... inaczej mogą być duszące. Nie zmienia to faktu, że działają, a z czasem czujemy się lepiej. Ostatnio zmagałam się z katarem i kaszlem, więc olejek eukaliptusowy był dla mnie zbawienny. Na pewno pomaga lepiej oddychać, kaszel nie jest taki męczący. Wiadomo, że nie pomoże od razu, za pierwszym użyciem, ale cierpliwość na pewno się opłaca i zostanie wynagrodzona. Pomógł także mojej córce przy katarze.

Przy olejku cytrynowym czujemy spokój, odprężenie, nie na darmo jest on używany przy stresie czy zdenerwowaniu. Idealny dla mojego męża, który po całym dniu w pracy, marzy o odpoczynku i odprężeniu. Ja jako mama, żona i gospodyni domowa też potrzebuję odrobiny odpoczynku i odprężenia, więc dla mnie idealny. Czy kupię w przyszłości? Na pewno tak, przetestowałam, jestem pewna i świadoma swojego wyboru. To niezła alternatywa, gdy nie chcemy zażywać jakiś środków leczniczych z apteki, a chcemy spróbować czegoś innego.

Naturalny olejek eteryczny eukaliptusowy ETJA - Wyprobowane.pl Naturalny olejek eteryczny cytrynowy ETJA - Wyprobowane.pl

Podsumowując najkrócej jak tylko można - POLECAM GORĄCO wszystkim tym, którzy stosują aromaterapie, inhalacje i masaże, bo WARTO !!!

Więcej naturalnych produktów firmy ETJA znajdziecie w sklepie internetowym etja.pl

Skomentuj

Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez administrację bloga.